Lepenica pripala NK VIS Simm Bau

Objavljeno : 21.07.2017
  • Pobjednici turnira VIS Lepenica
  • Ekipa organizatora - Udruženje mladih VIS Lepenica

7. memorijalni turnir u blizini Tešanja je opravdao očekivanja organizatora – konkurencija od 25 ekipa, brojna publika i neizvjesno finale. To je po zaslugi najboljeg igrača turnira, Nermina Kahvedžića, koji je dvaput matirao Armina Selmana, inače naboljeg golmana turnira (Auger doo), pripalo ekipi NK „VIS“, a 3.mjesto za Geomedia doo s naj strijelcem (Haris Halilović).

Izveštaj organizatora:
7. memorijalni noćni malonogometni turnir „Zajim Kurtić" u Lepenici, Općina Tešanj koji je odigran 1 i 2.7.2017 godine osvojila je ekipa NK „VIS“ Simm Bau Kosova pobjedivši u finalu ekipu Auger d.o.o. Jelah sa 2:1 uz dva gola Nermina Kahvedžića koji je ujedno bio i najboji igrač turnira. Najbolji strijelac sa 8 postignutih golova je Haris Halilović iz ekipe Geomedia d.o.o. Jelah koja je osvojila treće mjesto, a najbolji golman je Armin Selman iz drugoplasirane ekipe Auger d.o.o. Jelah.
Četvrto mjesto je zauzela ekipa LB Metal d.o.o.

Na turniru je učešće uzelo 25 ekipa iz raznih dijelova BiH, od Zenice, Gračanice, Kosove, Doboja, Kotor Varoš, kao i iz okolnih mjesta.

Poligon na kojem se odigravao turnir je neposredno prije turnira renoviran, te je i sama posjećenost turnira bila znatno veća nego prethodnih godina.

Turnir se igrao po knock-out sistemu a ukupno su odigrane 23 utakmice u 2 takmičarske noći.

Drugo veče turnira je pala kiša, ali to nije omelo ekipe da daju svoj maksimum i izbore svoje pozicije u samoj završnici turnira.

Tokom svih utakmica izdvojile su se ekipe Auger d.o.o. Jelah i NK „VIS“ Simm Bau Kosova, koje su se zasluženo plasirale u finale turnira.

Tijesna borba se vodila oko najboljeg strijelca turnira, a pobjedu je na kraju odnio Haris Halilović Iz ekipe Geomedia d.o.o. Jelah sa 8 pogodaka, ispred Kenana Mudrova iz ekipe Auger d.o.o. Jelah koji je turnir završio sa 7 pogodaka.

Za ekipe koje su osvojile prva 3 mjesta na turniru su pored novčanih nagrada obezbijeđeni pehari i diplome, kao i za najboljeg igrača i golmana.

Najbolji igrač: NERMIN KAHVEDŽIĆ (NK „VIS“ Simm Bau Kosova),
Najbolji strijelac: HARIS HALILOVIĆ (Geomedia d.o.o. Jelah)
Najbolji golman: ARMIN SELMAN (Auger d.o.o. Jelah).

RASPORED EKIPA I NAGRADE:
1. mjesto - NK „VIS“ Simm Bau Kosova – 2.000 KM
2. mjesto - Auger d.o.o. Jelah - 600 KM
3. mjesto - Geomedia d.o.o. Jelah - 300 KM
4. mjesto - LB Metal d.o.o.

SASTAVI NAJ EKIPA SENIORI:
NK „VIS“ Simm Bau Kosova: Bogdanović Dragan, Emir Đuderija, Gavrić Goran,  Nermin Kahvedžić, Denis Zelenković, Lukić Vladan, Jusić Nermin, Bećarević Duško.
Auger d.o.o. Jelah: Armin Selman, Mudrov Kenan, Mudrov Vedad, Mudrov Mirza, Mudrov Admir, Starčević Ibrahim, Ćeman Kenan, Mujkanović Mevludin.
Geomedia d.o.o. Jelah: Rakić Jasmin, Alispahić Sanel, Bahtić Mahmut, Rahmanović Amel, Okić Nermin, Mehić Asmir, Bečić Kenan, Haris Halilović.
LB Metal d.o.o.: Bašić Muhamed, Bašić Vedad, Bašić Hamdija, Kurdić Amer, Iriškić Adel, Džebo Zehrudin, Karahmet Muhamed.

POBJEDNICI U OSTALIM KATEGORIJAMA:
Kod juniora pobjednička ekipa NK Napredak Šije osvojila je nagradu u iznosu 500,00 KM .
Drugoplasirana ekipa Geomax d.o.o. Lepenica je osvojila nagradu u iznosu 200,00 KM.
Trećeplasirana ekipa Autoservis „KOD RAME“ osvojila je nagradu u iznosu 100,00 KM.