Objavljeno : 21.05.2017
  • PVC Džaja veliki pobjednik Denaro futsal cupa!
  • Prelazni pehar Denaro futsal cup
  • Finalni dvoboji u živo na portalu

Cazinski PVC Džaja/Autostil je s finalno zmago 3-1 nad mini slovensko reprezentanco ekipe Konteso, osvojil prestižni Denaro futsal cup v Bihaću. Junak turnirja je bil član zmagovalcev Mirko Hrkać - najboljši igralec in strelec turnirja, ki je trem golom iz polfinala dodal še dva finalna naj vratarju Alenu Mordej. Najbolj športna ekipa - SGH Vrhnika.

Slovensko-bosanska polfinala na Denaro futsal cupu sta prinesla pričakovan finale, ki je bil spet meddržavni. Favorizirana PVC Džaja je namreč zanesljivo, s petardo v mreži Berzelaka, odpravila vrhniški SGH, Konteso pa je v reprezentančnem slovensko-srbskem derbiju tesno premagal GWH Partnerinstallationen. Junak tekme je bil Anže Širok, ki je zabil vse tri gole za Konteso, tako da GWH-jevcem niti dva zadetka nove okrepitve, Milan Živića, nista zadoščala za vsaj remi in loterijo penalov.
V tekmi za 3.mesto so igralci GWH Partnerinstallationen hitro preboleli polfinalni poraz in upravičili vlogo favorita z zmago 5-2 nad mladimi Slovenci, ki so že z uvrstitvijo med najboljše 4 ekipe fantastično organiziranege turnirja pripravili prijetno presenečenje.
Finale sta oba nasprotnika začela z medsebojnim spoštovanjem in predvsem pazila, da ne storita napake, ki bi tekmecu prinesla rezultatsko prednost. Prvi so luknjo v obrambni okopih našli PVCjevci – preko Jurića so premagali Mordeja za 1-0. Dolžen jim ni ostal izkušeni Damir Pertić, ki je dve minuti pred polčasom izenačil na 1-1 in napovedal izenačeno nadaljevanje ... katerega pa ni bilo – vsaj ne do samega konca. Za to je, na skoraj identičen način kot v polfinalu proti Vrhničanom, poskrbel Mirko Hrkać, ki je z dvema zadetkoma v 27. in 35. minuti postavil končnih 3-1 in veliko veselje svoji ekipi ter še posebej velikemu nogometnemu zanesenjaku in sponzorju, Džaji Mehiću

Lovorika najboljšega igralca in obenem tudi strelca ja šla zasluženo v roke Mirku Hrkaču, najboljši vratar je bil član Kontesa in slofutsal reprezentance Alen Mordej, nagrada za najbolj športno ekipo pa je prejela SGH Vrhnika.

IZVEŠTAJ S FINALNOG DANA

Prvo polufinale je uvjerljivo pripalo favorizirani PVC Džaji. Mladi igrači iz Vrhnike su pružali dobar otpor cijelo prvo poluvrijeme i tko zna, šta bi se dešavalo u nastavku, da minut pre završetka prvog dijela nije Josip Jurić matirao Berzelaka. Utakmica se definitivno prelomila u 27. minutu kad sta u razmaku nekoliko sekundi Bošković i Hrkać povisila na nedostižnih 3-0. Do kraja SGH Vrhnika nije uspjela postiči ni častan pogodak, več je omogučila Hrkaću, da s klasičnim hattrickom postaje junak svoje ekipe.

Dvoboj Titana – tako bi mogli nazvati drugo polufinale izmedju slofutsal reprezentacije u ekipi Konteso i srbskih reprezentativaca+izvrsnih domačih igrača u GWH Partnerinstallationen. Čvrsta utakmica izjednačenih protivnika je cijelo vrijeme bila pod kontrolom Slovenaca, ili bolje Anžeta Široka, koji je bio nerešiva zagonetka za protivničku obranu. Zabio je prve tri zgoditke za Konteso i glavni je krivac, da su GWH-jevci stalno morali loviti rezultat. Poluvrijeme je dobio Konteso za gol ali več u prvoj minuti nastavka je izjednačio Milan Živić. No samo za dvije minute – toliko je naime trebalo Široku za novo vodstvo Kontesa i isto toliko Živiću za novo izjednačenjena 2-2.
No Širok je u 33. minuti s svojim hattrickom definitivno postao čovjek odluke i junak drugog polufinala. GWH Partnerinstallationen unatoč očajničkim pokušajim nije više uspjela probiti obrane Kontesa i matirati Mordeja, pa su se Slovenci plasirali u veliki finale.

I za 3. mjesto se igrala prava utakmica – dvoboj razočaranih polufinalista su očekivano dobili GWH Partnerinstallationen – i oni su 5 puta matirali Berzelaka i imali 5 različitih strijelaca, ali ovaj put su i Vrhničani namjestili nišanske sprave i preko Tušarja te Berzelaka postigli 2 gola za častan poraz 2-5.

Veliki ulog finalne utakmice, bogata nagrada i prestižni naziv najboljeg na Denaro futsal cupu 2017 i jednogodišnje vlasništvo nad velikim prelaznim peharom, prouzrokovali su opreznom pristupu oba protivnika. Tako se za prvo uzbudjenje, kao i u polufinalu, s golom za vodstvo PVC Džaje 1-0 pobrinuo Josip Jurić. Da se i drugo poluvrijeme počelo »s nule« odnosno 1-1, je "krivnja" bivšeg reprezentativaca Slovenije, Damira Pertič, koji je pogodio u 18.minutu.
U drugom poluvrijemenu je opet na veliku scenu stupio Mirko Hrkać – slično kao protiv Vrhničana je odlučio utakmicu s dva zgoditka. Prvo je u 27. minutu donijo novu prednost svoji ekipi, da bi posao dovršio u 35. i tako postavio konačni rezultat finala i veliko veselje svojim suigračima, a još veče sponzoru ekipe, velikom nogometnom zaljubljeniku, Džaji Mehiću.

PORTAL TURNIRJI.COM JE BIO MEDIJSKI PARTNER TURNIRA I JEDINI JE ONLINE U REALNOM VREMENU PRATIO SVE FINALNE UTAKMICE!

Najbolji igrači turnira:
Najbolji strijelac: Mirko Hrkać (PVC Džaja Autostil)
Najbolji igrač: Mirko Hrkać (PVC Džaja Autostil)

Polufinalne utakmice

PVC Džaja-Autostil : SGH Vrhnika 5:0 (1:0)
1:0 Jurić (19.), 2:0 Bošković (27.), 3:0 Hrkać (27.), 4:0 Hrkać (37.), 5:0 Hrkać (38.)
ŽK: Hrkać (15.), Bošković (17.), Redžić (40.); Tušar (12.)

GWH Partnerinstallationen : Konteso Koper 2:3 (0:1)
0:1 Širok (6.), 1:1 Živić (21.), 1:2 Širok (23.), 2:2 Živić (25.), 2:3 Širok (33.)
ŽK: Lazarević (16.), Račić (31.); Pertič (20.)

Utakmica za 3. mjesto

GWH Partnerinstallationen : SGH Vrhnika 5:2 (2:1)
1:0 Živić (4.), 1:1 Tušar (11.), 2:1 Ćatić (12.), 3:1 Lazarević (21.), 4:1 Prošić (29.), 4:2 Berzelak (37.), 5:2 Džinić (40.)
ŽK: Šošo (25.); Ćosić (20.)