Priporočamo turnir

FC Obilić brez konkurence v Smledniku

Objavljeno : 29.09.2017
  • Finalna tekma med FC Obilić in Bar Discipline

Smlednik je gostil malonogometni turnir katerega je brez večjih težav osvojila ekipa FC Obilić z naj vratarjem Žigo Dovčem – slednji je na celotnem turnirju prejel le en gol. Drugo mesto so zasedli Bar Discipline (naj igralec Aljaž Založnik), ki so tokrat zamenjali telovadno kletko za žogo. Pri streljanju kazenskih strelov za 3.mesto je bila domača ekipa boljša od Fonexa.

POROČILO ORGANIZATORJEV: Turnirja v Smledniku se je udeležilo 9 ekip, ki so bile razdeljene v dve skupini.

V prvi skupini so igrali: FC Smlednik, RG, Društvo bočnih, FC Obilić ter ALOHA. Po napetih in zelo izenačenih igrah sta se v nadaljevanje uvrstili  FC Obilić in domačini iz Smlednika.

V drugi pa: MIR-FAS, ŠD Lenart Luša, Fonex, Bar Discipline. V tej skupini je bilo zelo zapleteno, kajti kar  tri ekipe so imele enako število točk ter prednost ena nad drugo, tako da je na koncu odločala gol razlika. V polfinale so se tako uvrstili Bar Discipline in Fonex.

V polfinalu smo najprej videli zelo izenačen obračun med FC Smlednik in Bar Discipline, v katerem so prvi polčas dobili domačini z 1-0 z golom Strmčnik Robija. V drugem polčasu je Bar Discipline poizkusil tudi z vratarjem, kar se jim je obrestovalo približno 5min do konca srečanja. Rezultat se ni več spremenil, tako da smo videli 6-metrovke, v katerih so bili uspešnejši gostje in z rezultatom 1-1 (3-2 p.p.) zasluženo odšli v finale.

V drugem polfinalu pa je FC Obilić že nakazal zakaj in po kaj so prišli, saj so s suvereno igro počasi a vztrajno mleli vse pred seboj. Proti Fonexu so dobili polčas z 2-0, končni rezultat pa je bil 4-0. Strelci za FC Obilić: Rastoka, Sironič, Petrovič, Hamulić!

Za tretje mesto so se streljale najstrožje kazni, v katerih so tokrat domačini imeli več sreče in z rezultatom 4-3 p.p. osvojili končno tretje mesto, četrta torej ekipa Fonex-a.

V finalu sta se pomerila zmagovalca skupin FC Obilić in Bar Discipline. Igralci FC Obilić-a so, tako kot skozi celoten turnir, hitro prevzeli vajeti igre v svoje noge in prek Rastoke povedli z 1-0. Drugi zadetek je še pred polčasom prispeval Petrovič in tako praktično že odločil zmagovalca turnirja. V drugem polčasu sta zadevala še Artner in, za končnih 4-0, pa je nekaj minut pred koncem poskrbel Hamulić. Končni izid torej 4-0 za FC Obilić, ki je tako osvojil drugo različico FC Smlednik Arene, za nameček pa so odnesli še pokal za naj vratarja, kateri je romal v roke Žige Dovč-a.
Bar Discipline se je moral zadovoljiti z drugim mestom ter pokalom za naj igralca turnirja, katerega je prejel Aljaž Založnik. Tretji kot prej omenjeno zaključujejo domačini, na četrtem mestu pa jim sledi ekipa iz Posočja – Fonex.

V imenu FC Smlednika bi se rad še enkrat zahvalil vsem igralcem, obiskovalcem, sponzorjem in donatorjem, ki so tako ali drugače poskrbeli, da je turnir uspel in upam, da se v še večjem številu vidimo prihodnje leto.

Prispevek in foto: Andraž Klevže
Uredil: Erik Ipavec