Nad Idrijo kraljevala Žlahta

Objavljeno : 05.05.2019
  • Gasilska s turnirja trojk
  • Trojke ŠD Aktiv

Tradicionalni turnir trojk v Doleh nad Idrijo je pripadel ekipi Žlahta, ki je suvereno opravila z nasprotniki od predtekmovanja do samega finala. Zato ne preseneča, da tudi najboljši igralec turnirja prihaja iz vrst zmagovalcev - to je Matic Marinč. Drugo mesto so osvojili igralci Mavrice, tretje pa Sola Lom pred Zavratcem.

Poročilo organizatorjev: ŽLAHTA ODNESLA NAJVEČJI POKAL

V Športnem društvu Aktiv Gore-Dole nad Idrijo smo tudi letos organizirali tradicionalni prvomajski turnir trojk  v malem nogometu, letos že 19. po vrsti.

Do žrebanja, ki je potekalo dan prej, se je prijavilo 12 ekip, ki so bile razdeljene v 3 skupine. Po razigravanju v skupinah smo dobili osem ekip, ki so se pomerile v četrtfinalu.  Med njimi sta bili tudi letos dve domači ekipi - ŠD Aktiv in Sosed team. V polfinale so se po hudih borbah uvrstile ekipe: Sola Lom, Žlahta, Zavratec 34c in Mavrica.
V velikem finalu sta se udarili ekipi Žlahta in Rovt ter Mavrica iz Ledin. Žlahta je pokazala, da je letos ona najboljša in zasluženo pobrala prvo nagrado, z drugim mestom pa so bili prav tako zadovoljni v Mavrici. Tretje mesto je osvojila ekipa Sola Lom iz Kanalskega Loma, četrto pa Zavratec 34 c.

Najboljše tri ekipe so prejele pokale in denarne nagrade, v skladu za nagrade je bilo namreč 80% od pobranih prijavnin. Izbrali smo tudi najboljšega igralca turnirja - to je postal Matic Marinč iz zmagovalne ekipe.

Poročilo in foto: Urban Petrič (ŠD Aktiv)